به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از "پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور" آزمون عملی معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز علوم ورزشی و مربیگری ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت‌بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 1397، روزهای پنجشنبه اول آذر (خانم‌ها) و جمعه دوم آذر ماه (آقایان) برگزار خواهد شد.

نکات مهم

  • این آزمون‌ غیر قابل تمدید و تکرار است، برگزاری آن نیز به صورت انفرادی برای هیچ یک از داوطلبان و تحت هیچ شرایطی امکان‌پذیر نخواهد بود.
  • معرفی‌ شدگان باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار بوده، به خصوص از سلامت قلبی و ریوی خود اطمینان داشته و آمادگی‌های لازم برای تست‌های آزمون‌ عملی‌ را داشته‌ باشند. با توجه به اینکه در محل برگزاری آزمون، معاینات پزشکی با نظارت پژوهشگاه تربیت‌بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد؛ نیازی به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی نیست.
  • معرفی‌شدگان علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی (موضوع پرداخت در اطلاعیه سازمان سنجش - 18 مهر ماه)، باید بابت انجام معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی نیز مبلغ مربوطه را واریز نمایند.
  • داوطلبانی که در ردیف معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در تاریخ مقرر اقدام نکرده‌اند، در صورت تمایل برای شرکت در آزمون عملی می‌توانند جهت بررسی وضعیت خود با به همراه داشتن 2 قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، در محل آزمون به نماینده سازمان سنجش، مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه نمایند.
  • کارت شرکت در آزمون، در حوزه‌های برگزاری آزمون عملی، به داوطلبان تحویل داده خواهد شد. قابل ذکر است، به همراه داشتن یک قطعه عکس 4×3، لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌، اصل شناسنامه و یا کارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی، ضروری است. در غیر این صورت، داوطلب‌ نمی‌تواند در آزمون ‌عملی‌ شرکت کند.
  • با توجه به اینکه معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه‌متمرکز نیازی به انتخاب رشته مجدد نداشته و براساس اولویت‌بندی رشته‌های خود در فرم انتخاب رشته، گزینش خواهند شد؛ اگر قبلاً در رشته متمرکز پذیرفته ‌شده باشند، در صورتی که برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ مصاحبه، معاینه و یا آزمون عملی رشته‌ نیمه‌ متمرکز اعلام شده‌، مراجعه کنند و در نهایت به عنوان پذیرفته‌ شده ‌نهایی‌ هر یک از رشته‌های تحصیلی‌ نیمه‌‌ متمرکز قبول شوند، قبولی‌ قبلی آنان‌ در رشته‌ متمرکز لغو خواهد شد و فقط می‌توانند در رشته قبولی نیمه‌متمرکز ثبت‌نام و ادامه تحصیل بدهند.
  • معرفی شدگان رشته‌های‌ نیمه‌متمرکز دوره روزانه، در صورتی که در آزمون عملی شرکت کرده و در لیست پذیرفته‌ شدگان نهایی قرار بگیرند، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1398 را نخواهند داشت.
  • کلیه معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش، علاوه بر شرکت در آزمون عملی، باید طبق اطلاعیه‌ای که در خصوص معرفی ­شدگان رشته‌­های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1397 در روز سه‌شنبه 6 آذر ماه توسط این سازمان اعلام می­‌‌شود؛ برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی که در 2 قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، اقدام نمایند. در غیر این صورت به معنی انصراف فرد از ادامه گزینش می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.