به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از "پایگاه اطلاع رسانی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی" سومین دوره مسابقات دفاع 3 دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در 16 استان کشور و با همکاری 21 واحد سازمانی جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

این مسابقات با هدف تشویق و کمک به تقویت و پرورش مهارت‌های ارتباطی، ایده‌پردازی، فن بیان و خلاقیت‌های دانشجویی، کمک به تکمیل چرخه تولید علم و فناوری و تبدیل آن به محصول و ثروت و برقراری ارتباط بین دانشگاه و صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاری و بازاریابی ایده‌های دانشجویی اجرا می‌شود.

شرایط ثبت‌نام

تمامی فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و معادل حوزوی آن در همه رشته‌های مصوب که از ابتدای سال 1393 تا پایان شهریور 1397 از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و دانشجویانی که پروپوزال آنها تا قبل از پایان مهر امسال به تصویب رسیده است، می‌توانند تا 15 آبان ماه در این مسابقات ثبت‌نام کنند. قابل ذکر است، پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

همچنین فارغ‌التحصیلان تمامی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید وزارتین می‌توانند در این مسابقات شرکت نمایند.

زمان و مکان برگزاری

مرحله مقدماتی این مسابقات در 21 واحد جهاد دانشگاهی تهران، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس، اصفهان، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، خراسان جنوبی، ایلام، بوشهر، زنجان، کردستان، خوزستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، همدان و یزد در ماه‌های آبان و آذر، مرحله نیمه نهایی تا 15 اسفند ماه همزمان در 3 واحد و مرحله نهایی نیز در نیمه اول اردیبهشت 1398، برگزار خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با تلفن دبیرخانه مسابقات به شماره تلفن 66952727-021 تماس بگیرید و یا به سایت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی مراجعه نمایید.