شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کاربردی و دانشگاهی از امروز یکشنبه ۲۷ آبان ماه آغاز شده است و تا چهارشنبه 30 آبان ماه در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران از ساعت 8 تا 17 برگزار خواهد شد.


به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از خبرگزاری "کتاب ایران (ایبنا)"، رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران بین‌المللی در گفت و گو با ایبنا گفت: ۱۴ شرکت وارد کننده و توزیع ‌کننده کتاب‌های خارجی در شانزدهمین دوره از این نمایشگاه حضور دارند و بیش از ۵۴ هزار عنوان کتاب منتشر شده در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ عرضه می‌شود.

سعید عابدینی با بیان اینکه ۲۵ درصد تخفیف برای فروش کتاب در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است، گفت: طبق تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کتاب‌های نمایشگاه به دانشگاه‌های تابع این وزارتخانه با ۴۰ درصد تخفیف فروخته می‌شود، وزارت بهداشت نیز ۲۰ درصد یارانه به دانشجویان پرداخت می‌کند و تخفیف این گروه حدود ۶۰ درصد است.
وی در بخش دیگر صحبت‌های خود به شعار نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: «کتاب را دریابیم»، شعار امسال نمایشگاه است که با توجه به وضعیت بحرانی کتاب در سال جاری، این شعار را انتخاب کرده‌ایم و قصد داشتیم با این شعار، اهمیت کتاب به‌ خصوص کتاب‌های خارجی را به مخاطبان گوشزد کنیم.

قابل ذکر است بر اساس لیست کتاب‌های نمایشگاه، کتاب‌های ورزشی نیز به فروش می‌رسد. علاقه‌مندان می‌توانند جهت مشاهده لیست کامل کتاب‌ها به سایت انجمن فرهنگی ناشران بین‌المللی مراجعه نمایند.

لینک: varzeshdanesh.ir/1397/08/27/no.72