ثبت‌نام در آزمون کنکور دکترای سال 1398 از تاریخ 6 الی 12 آذر ماه به صورت اینترنتی امکان‌پذیر خواهد بود.


به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از پایگاه رسمی "سازمان سنجش آموزش کشور"، کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره دکترای نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال 1398 برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می‌توانند از روز سه‌شنبه 6 آذر تا روز دوشنبه 12 آذر ماه، منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش در این آزمون ثبت‌نام نمایند.

نکات مهم

  • داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای آزمون را که همزمان با شروع ثبت‌نام در دسترس خواهد بود، مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت‌نام، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را ادامه دهند.
  • هر داوطلب ‌فقط می‌تواند در یک کد رشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط دفترچه راهنما)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون شرکت‌ نماید.
  • به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کد رشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی، امکان اصلاح و یا جابجایی، وجود نخواهد داشت.
  • با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، تاکید می‌گردد که داوطلبان علاوه بر اطلاعات ثبت‌نامی، عکس ارسالی را نیز کنترل نمایند تا اشتباهاً عکس فرد دیگری ارسال نشود (اکثراً برای داوطلبانی این مشکل رخ داده که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام شده است). در صورت ارسال عکس اشتباهی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
  • با توجه به اینکه این امکان وجود دارد که در مراحل مختلف فرآیند آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه ارائه شود، داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده، از این خدمات استفاده نمایند.

تاریخ‌های مهم

  • دریافت کارت آزمون: 30 بهمن الی 2 اسفند 1397
  • برگزاری آزمون: 3 اسفند 1397

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

لینک: varzeshdanesh.ir/1397/09/05/no.75