ثبت‌نام در آزمون کنکور کارشناسی ارشد سال 1398 از تاریخ 16 الی 25 آذر ماه به صورت اینترنتی امکان‌پذیر خواهد بود.


به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از پایگاه رسمی "سازمان سنجش آموزش کشور"، کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور می‌توانند از روز جمعه 16 آذر تا روز یکشنبه 25 آذر ماه، منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش در این آزمون ثبت‌نام نمایند.

نکات مهم

  • داوطلبان می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنما) ثبت‌نام کنند. افرادی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم نیز هستند، باید کد رشته‌ امتحانی دوم را هم در تقاضانامه ثبت‌نام درج ‌نمایند. همچنین برای رشته امتحانی‌ دوم، یک‌ کارت اعتباری دیگر نیز خریداری نمایند.
  • داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام ‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، باید هزینه مربوطه را پرداخت نمایند.
  • داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی خود دقت نمایند، در صورت هرگونه مغایرت در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلبان پذیرفته ‌شده در آزمون، قبولی آنها مورد تائید نیست و از ادامه تحصیل این افراد جلوگیری خواهد شد.
  • با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، تأکید می‌گردد که داوطلبان علاوه بر اطلاعات ثبت‌نامی، عکس ارسالی را نیز کنترل نمایند تا اشتباهاً عکس فرد دیگری ارسال نشود (اکثراً برای داوطلبانی این مشکل رخ داده که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام شده است). در صورت ارسال عکس اشتباهی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
  • به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کد رشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی، درخواست‌های داوطلبان جهت اصلاح و یا جابجایی قابل قبول نخواهد بود.
  • با توجه به اینکه در مراحل مختلف آزمون، امکان ارائه خدماتی از طریق پیام کوتاه وجود دارد، داوطلبانی که تمایل به استفاده از این خدمات را دارند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوطه و پرداخت هزینه استفاده، از خدمات پیام کوتاه استفاده نمایند.

تاریخ‌های مهم

  • دریافت کارت آزمون: 2 الی 4 اردیبهشت 1398
  • برگزاری آزمون: 5 و 6 اردیبهشت 1398

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

لینک: varzeshdanesh.ir/1397/09/12/no.81