سومین و چهارمین دوره تئوری و عملی تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی، دی و بهمن ‌سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد.


به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از "پایگاه تخصصی توان‌بخشی ورزش"، سومین دوره تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی در تاریخ 12 الی 14 دی ‌ماه و چهارمین دوره نیز از از 24 تا 26 بهمن ‌ماه، توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در محل این دانشگاه اجرا خواهد شد.
هدف از برگزاری این دوره‌ها، توسعه فعالیت بدنی و ارتقای دانش تمرین، ویژه افراد با کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، بیش فعالی/ نقص توجه، سندرم داون و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد است.

سرفصل‌های دوره‌ها

  • آشنایی با کم‌توانی ذهنی و توان‌بخشی ورزشی
  • معرفی سازمان‌های ورزشی برای کودکان استثنائی
  • آشنایی با اصول اولیه آزمون و تجویز فعالیت بدنی و برنامه‌ریزی تمرین تخصصی در افراد با کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، اختلال هماهنگی رشد و بیش فعالی/ نقص توجه
  • سنجش رشد مهارت‌های حرکتی در این افراد
  • تمرینات ادراکی حرکتی و بازی‌های اثربخش در کودکان استثنائی (عملی)
  • تمرینات تخصصی در توان‌بخشی ورزشی (عملی)
  • اصول اولیه تمرین و رقابت در افراد کم‌توان (عملی)

شایان ذکر است، علاوه بر دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی، سازمان‌های المپیک ویژه ایران، فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، انجمن علمی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، فدراسیون ورزش‌های همگانی، انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و انجمن بین‌المللی بازی‌های حرکتی و ورزشی کودکان نیز از حامیان معنوی این رویداد هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره همراه 3839763-0939 تماس بگیرند و یا برای ثبت‌نام، به سایت کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پژوهشگاه علوم ورزشی مراجعه نمایند. دانشجویان رشته تربیت‌بدنی و مربیان معرفی شده فدراسیون‌های ورزشی از تخفیف ویژه، بهره‌مند خواهند شد.

poster doreh tamrinate varzeshi dar kodakan estesnaei

لینک: varzeshdanesh.ir/1397/09/14/no.83

انعکاس این خبر در رسانه‌ها

گوگل نیوز - پایگاه خبری اخبار رسمی