دوره تخصصی بازی‌های اصلاحی برای کودکان در تاریخ 10 و 11 مرداد ماه توسط پژوهشگاه علوم ورزشی به صورت تئوری و عملی برگزار خواهد شد.


به گزارش "ورزش و دانش" و به نقل از "پایگاه رسمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم"، دکتر حامد عباسی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه و مدیر برگزاری این دوره، در خصوص اهداف و کاربرد دوره بازی‌های اصلاحی برای کودکان اظهار داشت: آموزش وضعیت‌های بدنی و الگوهای حرکتی صحیح در قالب بازی‌های حرکتی هدفمند در سنین کودکی بسیار بااهمیت و ضروری است، به‌علاوه تشخیص زودهنگام ناهنجاری‌های وضعیتی در کودکان می‌تواند به اثربخشی مداخلات اصلاحی کمک کند. این دوره نیز با هدف طراحی بازهای اصلاحی برای پیشگیری و اصلاح ناهنجاری‌های قامتی و راه رفتن در کودکان طراحی‌ شده است.

دکتر حامد عباسی همچنین گفت: سرفصل‌های دوره بازی‌های اصلاحی برای کودکان شامل ارزیابی قامت، ناهنجاری‌های قامتی تکاملی در کودکان، ناهنجاری‌های راه رفتن در کودکان، اصول و ملاحظات طراحی تمرینات اصلاحی در کودکان، اصول اصلاح رفتارهای حرکتی در کودکان و طراحی بازی‌های اصلاحی برای ناهنجاری تنه، اندام تحتانی و راه رفتن در کودکان است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سامانه کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پژوهشگاه مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های 02188909509 و 02188893345 (داخلی 444) تماس بگیرند.

لینک: varzeshdanesh.ir/1398/04/09/no.107